TZMC4V7-GS08
Manufacturer Part Number:
TZMC4V7-GS08
Part of Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
175°C
Power - Max :
500 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V