BZX384-C33,115
Manufacturer Part Number:
BZX384-C33,115
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 33V 300MW SOD323
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 23.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V