BZX79-B15,113
Manufacturer Part Number:
BZX79-B15,113
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 15V 400MW ALF2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 10.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max :
400 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ALF2
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
15 V