BZT03C12-TR
Manufacturer Part Number:
BZT03C12-TR
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD57
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
7 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-57, Axial
Power - Max :
1.3 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-57
Tolerance :
±5.42%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V