KDZVTFTR3.9B
Manufacturer Part Number:
KDZVTFTR3.9B
Part of Description:
DIODE ZENER 3.9V 1W PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 1 V
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
1 W
Tolerance :
±6.41%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.9 V