KDZVTR5.1B
Manufacturer Part Number:
KDZVTR5.1B
Part of Description:
DIODE ZENER 5.1V 1W PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 µA @ 1 V
Operating Temperature :
150°C
Power - Max :
1 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V