UDZVTE-176.8B
Manufacturer Part Number:
UDZVTE-176.8B
Part of Description:
DIODE ZENER 6.8V 200MW UMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V