BZX384-B43,115
Manufacturer Part Number:
BZX384-B43,115
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 300MW SOD323
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 nA @ 30.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
150 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V