BZX384C12-E3-18
Manufacturer Part Number:
BZX384C12-E3-18
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
25 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V