SMAZ30-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMAZ30-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- DIODE ZENER 30V 1W DO214AC
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Product Category :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 22.8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMAJ)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 30 V