GC4731-150C
Manufacturer Part Number:
GC4731-150C
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
SI LIMITER NON HERMETIC EPSM SMT
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.1pF @ 6V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Die
Power Dissipation (Max) :
2 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
Chip
Voltage - Peak Reverse (Max) :
15V