SMS3925-040LF
Manufacturer Part Number:
SMS3925-040LF
Manufacturer/Brand:
Isolink, Inc.
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 40V 250MW SOD882
Manufacturer :
Isolink, Inc.
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.6pF @ 0V, 1MHz
Current - Max :
50 mA
Diode Type :
Schottky - Single
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-882
Power Dissipation (Max) :
250 mW
Product Status :
Obsolete
Resistance @ If, F :
Supplier Device Package :
SOD-882
Voltage - Peak Reverse (Max) :
40V