HQCD-030-12.00-TEU-SEU-1-B
Manufacturer Part Number:
HQCD-030-12.00-TEU-SEU-1-B
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
CBL ASSM M-F 60POS 12" HDR
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Ribbon
Connector Type :
Card Edge to Card Edge
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.010" (0.25mm)
Pitch - Connector :
0.020" (0.50mm)