MSS50-146-B10B
Manufacturer Part Number:
MSS50-146-B10B
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
SCHOTTKY DIODE,BEAMLEAD, B10B
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.12pF @ 0V, 1MHz
Current - Max :
50 mA
Diode Type :
Schottky - Single
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
B10B
Power Dissipation (Max) :
100 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
9Ohm @ 5mA, 1MHz
Supplier Device Package :
B10B
Voltage - Peak Reverse (Max) :
5V