SFSDT-50-28-G-30.00-SR
Manufacturer Part Number:
SFSDT-50-28-G-30.00-SR
Part of Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Color :
Blue, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
2.50' (762.00mm)
Number of Positions :
100
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)