MEST2G-050-45
Manufacturer Part Number:
MEST2G-050-45
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
SWITCH,RF,QFN-2615
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.25pF @ 50V, 1MHz
Current - Max :
200 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Power Dissipation (Max) :
50 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
600mOhm @ 100mA, 1MHz
Supplier Device Package :
2615
Voltage - Peak Reverse (Max) :
500V