UPP1001E3/TR7
Manufacturer Part Number:
UPP1001E3/TR7
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
RF DIODE PIN 100V 2.5W DO216
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
1.6pF @ 100V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-216AA
Power Dissipation (Max) :
2.5 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
1Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
DO-216
Voltage - Peak Reverse (Max) :
100V