LXP1004-23-2/TR
Manufacturer Part Number:
LXP1004-23-2/TR
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
SI PIN NON HERMETIC PLASTIC SMT
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.75pF @ 20V, 1MHz
Current - Max :
10 mA
Diode Type :
PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) :
250 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
600mOhm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Voltage - Peak Reverse (Max) :
20V