MA4P7104B-401
Manufacturer Part Number:
MA4P7104B-401
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
DIODE,PIN,CERAMIC,AZIAL,HI-PAX
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
1pF @ 50V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
Axial
Power Dissipation (Max) :
6 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
500mOhm @ 50mA, 100MHz
Supplier Device Package :
Axial
Voltage - Peak Reverse (Max) :
400V