SMP1352-040LF
Manufacturer Part Number:
SMP1352-040LF
Manufacturer/Brand:
Isolink, Inc.
Part of Description:
RF DIODE PIN 200V 750MW 0402
Manufacturer :
Isolink, Inc.
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.3pF @ 20V, 1MHz
Current - Max :
150 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Dissipation (Max) :
750 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
Supplier Device Package :
0402
Voltage - Peak Reverse (Max) :
200V