FFMD-25-D-28.00-01
Manufacturer Part Number:
FFMD-25-D-28.00-01
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
.050 CABLE PLUG
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
2.33' (711.20mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)