JANS1N5969CUS/TR
Manufacturer Part Number:
JANS1N5969CUS/TR
Part of Description:
DIODE E AXIAL
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 mA @ 4.74 V
Diode Type :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
Package / Case :
E, Axial
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Supplier Device Package :
E, Axial
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 1 A