MBRH30035RL
Manufacturer Part Number:
MBRH30035RL
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 35V 300A D-67
Current - Average Rectified (Io) :
300A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 mA @ 35 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
600 mV @ 300 A