CDBZ310200H-HF
Manufacturer Part Number:
CDBZ310200H-HF
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO277
Current - Average Rectified (Io) :
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-277 (Z3)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
820 mV @ 10 A