DB2631100L
Manufacturer Part Number:
DB2631100L
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE GEN PURP 30V 200MA SOD882
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
6pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 30 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SOD-882
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reverse Recovery Time (trr) :
2.2 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOD-882
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
560 mV @ 200 mA