VSB3200-M3/54
Manufacturer Part Number:
VSB3200-M3/54
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO201AD
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
175pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
3A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
60 µA @ 200 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-201AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 3 A