DB2J20100L
Manufacturer Part Number:
DB2J20100L
Part of Description:
DIODE SCHOT 20V 500MA SMINI2
Capacitance @ Vr, F :
12pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Reverse Recovery Time (trr) :
4.3 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SMini2-F5-B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
550 mV @ 500 mA