DB2J31000L
Manufacturer Part Number:
DB2J31000L
Part of Description:
DIODE SCHOT 30V 200MA SMINI2
Capacitance @ Vr, F :
4.5pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Reverse Recovery Time (trr) :
1.6 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SMini2-F5-B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
470 mV @ 200 mA