SS10P3HM3/87A
Manufacturer Part Number:
SS10P3HM3/87A
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO277A
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
800 µA @ 30 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
560 mV @ 10 A