DSEP30-04A
Manufacturer Part Number:
DSEP30-04A
Part of Description:
DIODE GEN PURP 400V 30A TO247AD
Current - Average Rectified (Io) :
30A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
250 µA @ 400 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
30 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.46 V @ 30 A