BYW81P-200
Manufacturer Part Number:
BYW81P-200
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
DIODE GEN PURP 200V 15A TO220AC
Manufacturer :
STMicroelectronics
Current - Average Rectified (Io) :
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
40 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.15 V @ 25 A