VS-60EPU02PBF
Manufacturer Part Number:
VS-60EPU02PBF
Part of Description:
DIODE GP 200V 60A TO247AC
Current - Average Rectified (Io) :
60A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-247-2
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
35 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247AC Modified
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.08 V @ 60 A