BYW80-200
Manufacturer Part Number:
BYW80-200
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
DIODE GEN PURP 200V 10A TO220AC
Manufacturer :
STMicroelectronics
Current - Average Rectified (Io) :
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-220-2
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
35 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.15 V @ 15 A