MA2ZD1400L
Manufacturer Part Number:
MA2ZD1400L
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
DIODE SCHOTT 20V 100MA SMINI2-F1
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
25pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 µA @ 10 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
3 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SMini2-F1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
400 mV @ 100 mA