VS-T110HF80
Manufacturer Part Number:
VS-T110HF80
Part of Description:
DIODE GEN PURP 800V 110A D-55
Current - Average Rectified (Io) :
110A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 mA @ 800 V
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
800 V