VS-T70HF60
Manufacturer Part Number:
VS-T70HF60
Part of Description:
DIODE GEN PURP 600V 70A D-55
Current - Average Rectified (Io) :
70A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
15 mA @ 600 V
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
600 V