VS-T70HF20
Manufacturer Part Number:
VS-T70HF20
Part of Description:
DIODE GEN PURP 200V 70A D-55
Current - Average Rectified (Io) :
70A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
15 mA @ 200 V
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V