CDLL0.5A30
Manufacturer Part Number:
CDLL0.5A30
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA DO213AA
Capacitance @ Vr, F :
50pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 125°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
650 mV @ 500 mA