V30KM100HM3/I
Manufacturer Part Number:
V30KM100HM3/I
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 4.4A FLATPAK
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
2450pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
4.4A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 100 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 165°C
Package / Case :
8-PowerTDFN
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
FlatPAK (5x6)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
810 mV @ 30 A