V12PM10-M3/I
Manufacturer Part Number:
V12PM10-M3/I
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Current - Average Rectified (Io) :
12A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
750 mV @ 12 A