V12PM45HM3/H
Manufacturer Part Number:
V12PM45HM3/H
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 12A TO277A
Capacitance @ Vr, F :
2350pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
12A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
600 mV @ 12 A