RSX101M-30TR
Manufacturer Part Number:
RSX101M-30TR
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
60pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 30 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SOD-123F
Product Status :
Not For New Designs
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PMDU
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
390 mV @ 1 A