PMEG6002EB-QF
Manufacturer Part Number:
PMEG6002EB-QF
Part of Description:
PMEG6002EB-Q/SOD523/SC-79
Capacitance @ Vr, F :
14pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
600 mV @ 200 mA