P005-010-14LA
- Manufacturer Part Number:
- P005-010-14LA
- Part of Description:
- CORD 14AWG IEC320-C14 - C13 10'
- 1st Connector :
- IEC 320-C14, Left Angle
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Voltage Rating :
- 100 ~ 250VAC
- Wire Gauge :
- 14 AWG