RB070MM-30TFTR
Manufacturer Part Number:
RB070MM-30TFTR
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A PMDU
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SOD-123F
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PMDU
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
490 mV @ 1.5 A