BYM07-200-E3/83
Manufacturer Part Number:
BYM07-200-E3/83
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE GP 200V 500MA DO213AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
7pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 200 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
DO-213AA (Glass)
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
50 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-213AA (GL34)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.25 V @ 500 mA