SE15PD-M3/84A
Manufacturer Part Number:
SE15PD-M3/84A
Part of Description:
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO220AA
Capacitance @ Vr, F :
9.5pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.05 V @ 1.5 A