V2FL45HM3/H
Manufacturer Part Number:
V2FL45HM3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 2A DO219AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
270pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
2A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
570 µA @ 45 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-219AB
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
560 mV @ 2 A