SBYV28-200-E3/73
Manufacturer Part Number:
SBYV28-200-E3/73
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE GEN PURP 200V 3.5A DO201AD
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
20pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
3.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 200 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
20 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-201AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 3.5 A