PMEG2015EH,115
Manufacturer Part Number:
PMEG2015EH,115
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A SOD123F
Capacitance @ Vr, F :
50pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
70 µA @ 20 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SOD-123F
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
660 mV @ 1.5 A